22-latka miała przy sobie marihuanę. Została zatrzymana przez policję - Miliczinfo.pl

22-latka miała przy sobie marihuanę. Została zatrzymana przez policję

Posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione. W ubiegły weekend policjanci zatrzymali kobietę, która miała przy sobie kilka porcji marihuany.
milicz.policja.gov.pl

6 maja miliccy policjanci patrolowali rejon Bukowic. Chwilę przed północą na jednej z bocznych ulic zatrzymali do kontroli drogowej Nissana, który był na trzebnickich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, ponieważ chcieli sprawdzić co obce osoby robią w tym miejscu w środku nocy.

W Nissanie znajdowały się dwie osoby – kierowca oraz 22-letnia mieszkanka Twardogóry. W trakcie kontroli pasażerka zaczęła się nerwowo zachowywać. Policjanci, bazując na swoim doświadczeniu, postanowili przeszukać torebkę kobiety. Okazało się, że miała tam kilka porcji handlowych marihuany.

Ze względu na przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, które wskazują, że posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione, 22-latka została zatrzymana i przewieziona do milickiej komendy Policji. Do czasu dokładnego zbadania substancji odurzającej oraz wyjaśnienia okoliczności, kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Teraz może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast kierowca nie miał przy sobie żadnych niedozwolonych substancji i po zakończeniu kontroli został zwolniony.

>