26-latek wykorzystał sytuację i ukradł Mazdę - Miliczinfo.pl

26-latek wykorzystał sytuację i ukradł Mazdę

Policjanci z Milicza we współpracy z wrocławskimi funkcjonariuszami zatrzymali 26-latka, który ukradł pojazd. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
dolnoslaska.policja.gov.pl

W powiecie milickim na jednej z prywatnych posesji pozostawiono samochód na włączonym silniku. Tę sytuację wykorzystał złodziej, który wsiadł do Mazdy i pośpiesznie odjechał.

Sprawą zajęli się miliccy funkcjonariusze policji, którzy przeanalizowali zapis z kamer i sprawdzili kilka pobliskich miejscowości. W toku śledztwa udało się ustalić, że poszukiwany samochód porusza się w kierunku Wrocławia. Tym samym powiadomiono o całym incydencie policjantów z komenty miejskiej z Wrocławia.

Do działań włączyły się patrole, które pełniły wtedy służbę na terenie miasta i powiatu wrocławskiego. Dzięki współpracy i wymianie informacji udało się zatrzymać 26-latka podejrzanego o kradzież poszukiwanej Mazdy. Wcześniej jednak złodziej nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Mężczyzna w trakcie ucieczki uszkodził dwa samochody.

Finalnie udało się odzyskać pojazd, a 26-latek usłyszał zarzuty za kradzież mienia, niezatrzymanie się do kontroli policyjnej i spowodowanie kolizji drogowej.

Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

>