Krośnicki klub pływacki znowu z sukcesami - Miliczinfo.pl

Krośnicki klub pływacki znowu z sukcesami

W ubiegłą sobotę klub Black Aqua pojechał na Ogólnopolskie Zawody Pływackie do Głogowa. Sportowcy pokazali niemałe umiejętności, a do domu wrócili z medalami.
facebook.com/Black Aqua

8 maja na basenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie zorganizowano Ogólnopolskie Zawody Pływackie “Hutnik 2021”. Wzięło w nich udział kilkaset zawodników i zawodniczek z całej Polski. Na tej cyklicznej imprezie pojawili się także sportowcy z Krośnickiego klubu pływackiego – Black Aqua.

Regularne treningi pod okiem Mateusza Grudkowskiego przełożyły się na wyniki oraz wysokie lokaty w klasyfikacji końcowej. Krośniccy pływacy wywalczyli w sumie . Sam trener również nie wrócił do domu bez medali – otrzymał dwa wyróżnienia za najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych.

Wyniki Klubu Black Aqua

Wyniki na tegorocznych zawodach w Głogowie robią wrażenie. W konkurencki 4×50 stylem zmiennym kobiet – Ewa Sujka, Patrycja Giewada, Natalia Zakrzewska oraz Lena Krawczyk zdobyły srebrne medale. Oprócz tego zawodniczki wykazały się niemałymi umiejętnościami w kategoriach indywidualnych:

Patrycja Giewada otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów, a także Najlepszej Zawodniczki w swojej kategorii wiekowej. Udało jej się wywalczyć trzy złota w konkurencji 50 m stylem dowolnym, stylem klasycznym, a także w 100 m stylem dowolnym. Konkurencja 50 m stylem motylkowym zakończyła się dla pływaczki srebrnym medalem.

Kolejna zawodniczka z Black Aqua Krośnice Ewa Sujka zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wywalczyła trzy złota w konkurencji 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym.

Zofia Kamińska zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a także srebro w konkurencji 100 m stylem dowolnym.

Męska część drużyny również pokazała się z najlepszej strony. Marcin Maryjowski otrzymał tytuł Czołowego Zawodnika w swojej kategorii wiekowej. Wywalczył dwa złota w konkurencji 50 m i 100 m stylem dowolnym. Natomiast w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz klasycznym zdobył drugie miejsca.

Mateusz Twaróg zdobył trzecie miejsce w swojej kategorii, a także drugie w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz 100 m dowolnym. W konkurencji 50 m stylem klasycznym zdobył brąz.

Kajetan Marusiak zajął drugie miejsce w konkurencji 100 m stylem klasycznym, a także dwa trzecie miejsca w konkurencjach – 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym