Milicz dumny ze swoich sportowców! - Miliczinfo.pl

Milicz dumny ze swoich sportowców!

Milicz jest chętnie odwiedzany przez sportowców z całego świata. Gmina może także pochwalić się swoimi zapaśnikami, którzy na tegorocznych Mistrzostwach Polski zdobyli brązowe medale.
krotoszyn.naszemiasto.pl

Dzisiaj Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech razem z Łukaszem Rokitą wręczyli nagrody dla zawodników klubu WKS Śląsk: Krzystofa Sadowika, Bartosza Stawinogi oraz Eryka Maja.

Zdobyli oni brązowe medale w Mistrzostwach Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym.

Gratulacje otrzymali również trenerzy zapaśników – Leszek Wośkow oraz Marek Stawinoga.

LXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Krotoszynie

10 października 2020 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Krotoszynie odbyły się LXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Stawka była bardzo wysoka. Zwycięstwo był przepustką do kwalifikacji na olimpiadę w Tokio 2021.

Do Krotoszyna zjechali się czołowi seniorzy z całej Polski we wszystkich kategoriach. Wielu z nich było aktualnymi Mistrzami Polski, medalistami Mistrzostw Europy i świata. Uczestnictwo w takich zawodach było dla sportowców z Milicza ogromnym wyróżnieniem.

Zawodnicy klubu WKS Śląsk Milicz zajęli III miejsca w swoich kategoriach. Bartosz Stawinoga startował w kategorii do 65 kg, Eryk Maj – 70 kg, a Krzysztof Sadowik 86 kg.

To był bardzo dobry rok dla milickiego klubu WKS Śląsk.