Pierwszy w historii Milicza turniej II ligi kobiet w tenisie stołowym - Miliczinfo.pl

Pierwszy w historii Milicza turniej II ligi kobiet w tenisie stołowym

W minioną niedzielę w Miliczu odbyły się eliminacje II ligi kobiet w tenisie stołowym. Jest to historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy przeprowadzono je w Miliczu.
milicz.pl

28 lutego 2021 r. w Hali Sportowej “Wolności i Solidarności” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu odbyły się eliminacje II ligi kobiet w tenisie stołowym. To pierwszy raz kiedy takie wydarzenie miało miejsce w Miliczu. Ze względu na rangę zawodów, organizatorem został UKS Lider Milicz wraz z Rafałem Genderą.

Oprócz milickich tenisistek, w eliminacjach udział wzięły reprezentantki Wrocławia, Wołowa i Brzegu Dolnego.

Turniej II Ligi Kobiet w Tenisie Stołowym

Oficjalne otwarcie turnieju rozpoczęło się od wręczenia odznaczeń za zasługi na rzecz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. To wyróżnienie dla działaczy w dziedzinie sportu, organizatorów, trenerów i działaczy za wkład w rozwój tenisa stołowego w Miliczu .

Odznaczenia wręczył Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, Kamil Skrzypczak. Jest to wyróżnienie dla działaczy w dziedzinie sportu

Srebrną odznaką PZTS wyróżniono Burmistrza Gminy Milicz Piotra Lecha oraz instruktora tenisa stołowego Rafała Genderę. Natomiast brąz trafił do Starosty Powiatu Milickiego Sławomira Strzeleckiego, Wójta Gminy Krośnice Andrzeja Białego, Prezesa UKS “SMECZ” Milicz Andrzeja Krzysztofa Przybylskiego, a także Prezesa spółki OSiR Jacka Biernata i dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwii Szydłowskiej- Małeckiej.

Wynik turnieju

Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Nad tym, aby wszystko przebiegało zgodnie z regulaminem, czuwał sędzia klasy międzynarodowej – Marek Plewa.

II ligę kobiet w tenisie stołowym wygrał zespół “Rokita” z Brzegu Dolnego, natomiast II miejsce wywalczył klub “Wołowia” z Wołowa. To właśnie te dwie drużyny awansowały do następnego szczebla.

III miejsce zajęła KU UE III Wrocław, a IV zespół UKS “Lider” Milicz.

Reprezentantki Milicza

Zespół z Milicza reprezentowany był przez Sandrę Murawską, Oliwię Rząsę, Lenę Kowalską, Amelię Żmijewska, Natalię Zakrzewską, Julię Sajewicz, Olę Twardą, Patrycję Giewiadę, Julię Sikorę oraz Otylię Łochowską.

Chodź zespół zajął IV miejsce, to warto podkreślić fakt, że były to pierwsze takie zawody w historii klubu.

Jak komentuje trener:

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem dumny i szczęśliwy, że powiat milicki doczekał się drużyny, która chce walczyć, trenować. Jest potencjał i trzeba go wykorzystać. Dziękuję dziewczynom za walkę, choć trzeba sobie otwarcie powiedzieć umiejętności jeszcze nam brakuje. Drużyna dla mnie na medal!

Rafał Gędera dla milicz.pl
>