Pływacy z Black Aqua na zawodach w Nowej Rudzie - Miliczinfo.pl

Pływacy z Black Aqua na zawodach w Nowej Rudzie

Wyjątkowo udane zakończenie miesiąca dla drużyny pływackiej Black Aqua z Krośnic. Z ostatnich zawodów pływacy przywieźli 11 medali.
facebook.com/Black Aqua

W miniony weekend na krytej pływalni Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu na basenie “Aqua Centrum” zorganizowano Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. W zawodach wzięło udział ponad 250 pływaków z dolnośląskich i lubuskich klubów. Organizatorem jednych z najważniejszych turniejów w tej kategorii wiekowej był Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki.

Wydarzenie zostało podzielone na dwa bloki – piątek oraz sobotę. Na każdy blok składało się 8 konkurencji pływackich z rozróżnieniem na chłopców i dziewczęta.

Wyniki

Jak zapewnia trener drużyny Black Aqua – zawody w Nowej Rudzie przejdą do historii klubu. Sportowcom udało się zdobyć aż 11 medali.

Marcin Maryjowski zdobył cztery złote medale w konkurencjach: 100 metrów stylem motylkowym, 400 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem zmiennym, a także otrzymał złoto za najlepszego zawodnika w roczniku 2009.

Zofia Kamińska zajęła trzecie miejsce w konkurencji 400 metrów stylem dowolnym oraz brązowy medal dla najlepszej zawodniczki w roczniku 2009.

Kajetan Matusiak zdobył dwa brązowe medale za przepłynięcie 100 oraz 200 metrów stylem klasycznym.

Mateusz Twaróg wywalczył srebro w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym oraz brąz za 200 metrów stylem zmiennym.

Poza świetnymi wynikami w konkurencjach indywidualnych, drużyna z Krośnic zdobyła dwa złote medale zespołowe. Skład drużyny w sztafecie 4×50 stylem dowolnym był następujący: Kajetan Matusiak, Zofia Kamińska, Lena Krawczyk, Marcin Maryjowski. Kolejne złoto wywalczył zespół w sztafecie 4 x 50 stylem zmiennym w składzie: Lena Krawczyk, Kajetan Matusiak, Marcin Maryjowski oraz Zofia Kamińska.