Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców Powiatu Milickiego - Miliczinfo.pl

Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców Powiatu Milickiego

Starostwo Powiatowe w Miliczu realizuje usługę darmowych porad prawnych. Jednakże ze względu na pandemię Covid-19 zmieni ona nieco swoją formę.
Darmowe porady prawne
pixabay.com

Każdy mieszkaniec powiatu milickiego, który nie jest w stanie ponieść kosztów związanych z zatrudnieniem prawnika, może skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Wystarczy złożyć specjalne oświadczenie.

Nowością jest możliwość otrzymania takiej pomocy dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniającej innych osób w ciągu ostatniego roku.

Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacja to inicjatywa realizowana przez Powiat Milicki. Jednakże ze względu na okres pandemiczny punkty poradnictwa prawnego zostały przeniesione w sferę online:

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną w kraju, punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego zamknięte są do 31 stycznia br. w przypadku utrzymywania się złej sytuacji epidemiologicznej w kraju, decyzja o zamknięciu punktów może zostać wydłużona. Pomoc udzielana jest wyłącznie zdalnie – drogą telefoniczną.

– podaje Powiat Milicki

Jak skorzystać z pomocy?

Aby umówić wizytę należy zadzwonić pod numer telefonu: 798 211 377 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-14:00). Można również zarejestrować się przez stronę internetową np.ms.gov.pl/zapisy – tam należy wybrać odpowiednie województwo, powiat oraz punkt. Później trzeba wypełnić odpowiednie rubryki związane z celem pomocy i danymi osobowymi.

Termin udzielenia nieodpłatnej usługi jest warunkowany kolejnością zgłoszeń.

Kto udziela pomocy?

Punkt w Miliczu znajduje się przy ul. Ks. E. Waresiaka 7 i prowadzony jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Wsparcie, Informacja, Rozwój”. Darmowych porad udzielają:

  • r.pr. Marcin Malaga – wtorki godz. 16:00 do 20:00 oraz piątki, godz. 10:00 do 14:30
  • r. pr. Zenon Szanfisz – środy, godz. 10:00 do 14.30.
  • adw. Grzegorz Bienias – poniedziałki i czwartki, godz. 16:00 do 20:00 (poradnictwo obywatelskie)

Punkty w Cieszkowie i Krośnicach obsługiwany jest przez radców prawnych. Mieszkańcy Gminy Krośnice mogą skorzystać z pomocy:

  • pr. Natalia Robakowska – wtorki, godz. 15:00 do 19:00
  • r. pr. Krzysztof Kołyga – czwartki, godz. 15:00 do 19:00
  • r. pr. Marcin Rolirad – piątki, godz. 10:00 do 14:00

Punkt znajduje się w Krośnicach budynku parku wodnego Krośnicka Przystań przy ul. Sanatoryjnej 9.

Natomiast w Cieszkowie punkt darmowej porady prawnej mieści się w Urzędzie Gminy przy ul. Grunwaldzkiej 41. Porad udzielają:

  • r.pr. Anna Terech – poniedziałki, godz. 10:00 do 14:00
  • r. pr. Marcin Malaga – środy, godz. 10:00 do 14:00
>