Piękny gest dla podopiecznych Milickiego Centrum Medycznego. Pod oknami zawitali wyjątkowi goście

Święta to wyjątkowy czas, na który czekają nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Ten zimowy okres kojarzy się z rodzinnymi spotkaniami, świątecznym dekorowaniem mieszkań i domów, ubieraniem choinki czy wspólnym pieczeniem pierników. Pierwszym faktycznym zwiastunem świąt jest 6 grudnia, ponieważ to tego dnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci.
Nie wszyscy mają jednak okazję spędzić ten czas w gronie rodziny. Aby jak najbardziej umilić im ten czas i pozwolić na oderwanie od szpitalnej rutyny, pracownicy Milickiego Centrum Medycznego postanowili zaprosić wyjątkowych gości.
Pani Mikołajowa i Aniołki w Milickim Centrum Medycznym
6 grudnia pod oknami Milickiego Centrum Medycznego pojawiła się Pani Mikołajowa wraz z Aniołkami. Przygotowali dla pacjentów szpitala animacje oraz najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki. Wolontariusze oprócz śpiewu, zachwyciły najmłodszych tańcem i zabawami ruchami. Podopieczni nie mogli opuścić oddziałów szpitalnych, ale wszystkiemu przyglądały się przez okna swoich sal. Nie przeszkodziło to w dołączeniu do wspólnej zabawy.
Za zorganizowanie tej pięknej inicjatywy odpowiedzialni są wolontariusze Fundacji Dr Clown oraz Ośrodek Kultury w Miliczu. Natomiast świąteczny klimat wprowadziła firma Aviva, która ufundowała choinkę i małych misiów dla pacjentów MCM.