Senior w czasach pandemii - Miliczinfo.pl

Senior w czasach pandemii

Okres pandemii to szczególnie trudny czas dla seniorów - izolacja, niepewność, strach... Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, uruchomiono telefon wsparcia dla seniorów.
facebook.com/Milicz.Gmina

W obliczu pandemii koronawirusa podstawowe potrzeby osób starszych, tj. zakupy i dostęp do leków, zostały zaspokojone przez wolontariuszy. Jednakże coraz bardziej palące stają się potrzeby dotyczące relacji i więzi społeczynych, w tym odpowiedź na niepokój i lęk tych, którzy zostali sami. Seniorzy w sytuacji powszechnej kwarantanny stają się coraz bardziej samotni i wykluczeni.

Taki telefon wsparcia został uruchomiony dla milickich seniorów. Jest to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Żmigrodzie oraz Gminy Milicz.

Senior w czasach pandemii

“Senior w czasach pandemii” to nowy projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. W zadanie zaangażowany jest również Powiat Milicki.

Z pomocy może skorzystać każdy senior, który jest mieszkańcem gminy Milicz i czuje się samotny, bądź potrzebuje pomocy, wsparcia lub rozmowy w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Telefon wsparcia obsługują seniorzy wolontariusze, którzy dyżurują przy telefonie, wyszukują informacji, pomagają rozwiązać codzienne problemy.

Pod tym numerem: 782 559 511 seniorzy uzyskają pomoc, poradę, wsparcie i przede wszystkim rozmowę w związku z obecną sytuacją pandemiczną. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 14:00.

facebook.com/Milicz.Gmina

>